Dieta idealna?

Nie istnieje:) Tak, dieta właściwa dla wszystkich nie istnieje.

Zajmujemy się tą tematyką już wystarczająco długo, zarówno na gruncie zawodowym jak i prywatnym, by stwierdzić to z całą odpowiedzialnością.

Przetestowałyśmy kilka trendów na sobie, czytając ten blog zauważycie zmiany kursu i nieścisłości. Wynikają one z tego, że cały czas zdobywamy nowe doświadczenia, uczymy się, wyciągamy wnioski. Nasi pacjenci oraz rodziny  dostarczają nam sporo wdzięcznego materiału do analizy.

Pociąga nas idea postu owocowo-warzywnego jako metoda na oczyszczenie organizmu oraz prosta dieta zbliżona do paleo, która swymi założeniami wraca do korzeni naszego gatunku. Dostrzegamy potrzebę obecności dobrego tłuszczu w diecie, nierafinowanego, nieutwardzanego, używanego zgodnie z jego właściwościami, czyli do smażenia masło klarowane albo olej kokosowy, oleje roślinne wyłącznie tłoczone na zimno i na zimno również spożywane, duża ilość warzyw, pożywienia surowego, nasiona, kasze, sezonowe owoce, jaja, ryby. Eliminacja z diety cukru, pszenicy, przetworzonego, „sklepowego” nabiału, mięsa z przemysłowo hodowanych zwierząt, fermowych jaj, sztucznych dodatków do żywności. Inwestowanie w żywność ekologiczną. To podstawa zdrowej diety, głównie o tym chcemy pisać i zachęcać Was do tych pozytywnych zmian. Podkreślając jednocześnie, że odstępstwa powinny mieć miejsce, są one nieodzowne dla naszej higieny psychicznej, żebyśmy nie popadli w żywieniowy fanatyzm:)

Testujmy, sprawdzajmy, dobierajmy pożywienie które nam służy, po którym dobrze się czujemy, mamy energię (bez kawy;). Podstawą jest ilość jedzenia, nie ma takiego, które zjedzone w nadmiarze wyjdzie nam na dobre. Spróbujcie nie dojeść kilka dni, zobaczycie, jak energia będzie Was rozpierać:)

Jedzmy mądrze i z radością:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>